Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu

18.II.2024r.

 

 

 1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Trzeźwości. Po Mszach św. odprawiamy krótkie nabożeństwo eucharystyczne, jako przebłaganie za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych i wpisywanie swoich postanowień do Księgi Abstynencji wyłożonej na stoliku obok chrzcielnicy. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale o godz. 18:00.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nowennę ku czci bł. Emila Szramka, a w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:15.
 3. Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz osoby zaitneresowane zapraszamy na spotkanie we wtorek, 20 lutego, na godz. 10:30 do domu parafialnego.
 4. Zachęcamy parafian do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek:
  • dla dzieci - o godz. 16:30;
  • dla dorosłych z kazaniem pasyjnym - o godz. 17:30.
 5. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę, 24 lutego.
 6. W tym tygodniu przypada ostatnia sobota miesiąca - zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z okazją do spowiedzi świętej w godzinach od 19:30 do 21:00.
 7. Zachęcamy parafian do pielgrzymowania do kościołów stacyjnych naszego miasta. Udział w nabożeństwach stacyjnych można upamiętnić pieczęciami, jakie wbijane będą w kościołach stacyjnych do specjalnych paszportów. Spośród uczestników nabożeństw będzie wylosowana w archidiecezji nagroda - pielgrzymka do Rzymu dla 2 osób. Paszporty wyłożone są w tyle kościoła. Można je zabrać darmowo.
 8. W sobotę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je w tym roku ks. Rafał Skitek, redaktor naczelny Radia eM. Plan rekolecji dołączony jest do Wiadomości Parafialnych. Już dziś zapraszamy parafian do licznego udziału w rekolekcjach.
 9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą - przypowieści o modlitwie. W pierwszej odsłonie "Ojcze nasz" i znaczenie tej modlitwy. Jest też do nabycia „Gość Extra" poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem w cenie 14 zł. Dla dzieci jest do nabycia „Mały Gość Niedzielny”.
 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary – dzisiejsza kolekta to jałmużna postna. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

 

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP