Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

14 niedziela zwykła

5 lipca 2020 r.

 

 

 1. Witamy w naszej parafii brata Grzegorza Skrzela – Kapucyna, naszego parafianina, który przyjął święcenia kapłańskie i w sobotę 20 czerwca odprawił w naszym kościele swoją Mszę św. prymicyjną. Brat Grzegorz będzie posługiwał w naszej parafii przez najbliższy tydzień, w ramach zastępstwa wakacyjnego. W przyszłą niedzielę wygłosi do nas Słowo Boże.
 2. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne, o godz. 18.00
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nowennę ku czci bł. Emila Szramka, natomiast w środę o 18:15 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Nadal zachęcamy do odmawiania w naszych rodzinach codziennie o godz. 20:30 różaniec o ustanie pandemii i uzdrowienie chorych.
 5. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, a w sobotę święto św. Benedykta opata, patrona Europy.
 6. Nauki przed sakramentem chrztu św. odbędą się w piątek, 10 lipca o godz. 19:15.
 7. Zachęcamy usilnie do stosowania się do przepisów bezpieczeństwa, jakie obowiązują w czasie pandemii – zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniej odległości.
 8. Zachęcamy też do korzystania z sakramentu pokuty przed Mszami św. Na ławkach obok konfesjonałów znajdują się pojemniki z płynem dezynfekującym. Prosimy przy zmianie penitentów, przed wejściem do konfesjonału, zdezynfekować klęcznik. Prosimy także zachować odległość 1,5 metra między penitentami w kolejce do spowiedzi św.
 9. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. ciekawy artykuł o papieżu Benedykcie XVI i jego bracie Georgu, których połączyła niezwykle mocna więź.
 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary – dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Przed kościołami naszej archidiecezji organizowana jest dzisiaj zbiórka na pomoc powodzianom z podkarpacia. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Andrzej Stolarczyk l. 44,, śp. Teresa Sankowska l. 87 Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

 

 

 

 

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO - 27 czerwca 2020r. pdf
ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGOODNOŚNIE
DO SPRAWOWANIA POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ I LITURGICZNEJZ
DNIA28MAJA 2020 R.
pdf
ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO
ODNOŚNIE DO SPRAWOWANIA POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ I LITURGICZNEJ
Z DNIA 28 MAJA 2020 R.
pdf
ZAPROSZENIE PIEKARSKIE: pdf
APEL ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO
Z OKAZJI ŚWIĘTA ŚW. JÓZEFA, ROBOTNIKA:
pdf
SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI: pdf
AKT ZAWIERZENIA POLSKI NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA
I MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI:
pdf