Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

XXIV niedziela zwykła

15 września 2019r.

 

 

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. Przez cały tydzień na stoliku z tyłu kościoła będą wyłożone książki religijne, które można sobie nieodpłatnie zabrać do domu. Zapraszamy na nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 18:00. W tym tygodniu obchodzimy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nowennę ku czci bł. Emila Szramka, natomiast w środę o 18:15 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski i młodzieży, w piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towyrzyszy, a w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 4. Próby naszego chóru parafialnego odbywają się w środy o godz. 18:30. Zapraszamy wszystkich chórzystów oraz osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu.
 5. Wszystkich członków grup parafialnych: Wieczernika modlitwy za kapłanów, Żywego Różańca, Legionu Maryi, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Młodzież, Scholę Słowiki Niepokalanej, Ministrantów, wolontariuszy Kuchni charytatywnej i Ochronki parafialnej zapraszamy na pierwsze powakacyjne wspólne spotkanie inaugurujace działalność w nowym roku szkolnym w najbliższą sobotę 21 września. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy Domu Parafialnego o godz. 10:00.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed wizerunkiem Chrystusa z Manoppello po Mszy św. wieczornej.
 7. Zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania do udziału w Święcie Bierzmowanych. Odbędzie się ono w katedrze w najbliższą sobotę 21 września o godz. 10:30. Chętnych do udziału w tym wydarzeniu prosimy o kontakt z duszpasterzami.
 8. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczęło się w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania i do I Komunii św. Na razie na pierwszym spotkaniu zapisało się do bierzmowania 2 kandydatki i do pierwszej Komunii św. 6 dzieci. Uczniowie klas VIII szkoły podstawowej mogą zapisać się jeszcze na specjalnym formularzu, który odebrać można w kancelarii lub zakrystii. Najbliższe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 4 października o godz. 19.00. Dzieci do pierwszej Komunii św. zapisywać można w kancelarii parafialnej.
 9. Przypominamy, że choć nasze dzieci i młodzież uczęszczają do szkół znajdujących się poza naszą parafią, to sakramenty święte przyjmuje się w kościele parafialnym. Mają one bowiem nie tylko mocniej zjednoczyć człowieka z Chrystusem, ale także bardziej świadomie i czynnie włączyć go w życie wspólnoty parafialnej.
 10. Jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za żyjących i za zmarłych.
 11. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany oraz jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego. Jest też do nabycia nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci z dodatkiem – linijką na nowy rok szkolny.
 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wydział Teologiczny UŚ. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 13. W ubiegłym tygodniu odszli do Pana: śp. Jadwiga Fic, lat 67, śp. Zbigniew Siemion, lat 61, śp. Edward Baranowski, lat 90, śp. Irena Stodolska, lat 80, śp. Jacek Mensch, lat 43, śp. Zofia Łapka, lat 104. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych na cały rozpoczynający się tydzień.

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP