Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

II niedziela zwykła

19.I.2020r.

 

 

 1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne na godzinę 18:00.
 2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Śląski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej serdecznie zaprasza na centralne nabożeństwo ekumeniczne, które odbędzie się dzisiaj w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Katowicach przy ul. Sokolskiej o godz. 16:30. Szczegółowy plan przebiegu tygodnia ekumenicznego znajduje się w gablotce.
 3. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Agnieszki, w piątek św. Franciszka Salezego, a w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
 4. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach zarówno o żywych jak i zmarłych. Zachęcamy także wnuków, by w tych dniach odwiedzili swoich dziadków.
 5. Trwają ferie zimowe, dzisiaj nie będzie Mszy św. w kaplicy o godz. 11:30, zaś Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz. 7:30 i 18:30.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nowennę ku czci bł. Emila Szramka, natomiast w środę o 18:15 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Pragniemy poinformować parafian, że w tym roku parafia nasza przeżywać będzie wizytację kanoniczną. Jest to szczególny czas dla całej parafii, w czasie którego ks. Biskup pragnie spotkać się z parafianami i różnymi grupami, a także modlić się razem z nami. Wizytacja będzie miała miejsce od 7 do 9 lutego. Przeprowadzi ją ks. bp Marek Szkudło. Już dzisiaj zapraszamy do licznego udziału. W związku ze zbliżającą się wizytacją kazania w przyszłą niedzielę wygłosi rekolekcjonista przedwizytacyjny – ks. Marcin Socha.
 8. W niedzielę 26 stycznia br. o godz. 14.00, w Bazylice oo. Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach będzie miała miejsce adoracja Apostolstwa Chorych przy Bożym Żłóbku. Do udziału zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i osłabione przez wiek oraz tych, którzy na co dzień opiekują się chorymi (służbę zdrowia, wolontariuszy).
 9. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach, które odbywają się w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Propozycje rekolekcji widnieją na plakacie w gablotce.
 10. Zachęcamy też do słuchania naszego archidiecezjalnego Radia eM na częstotliwości 107,6 FM. Z tyłu kościoła są do zabrania broszury informacyjne o misji radia i najnowszych audycjach.
 11. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. dlaczego Kościół katolicki angażuje się w działalność ekumeniczną. Jest też do nabycia najnowszy „Mały Gość Niedzielny”, w którym znajduje się specjalny dodatek z łamigłówkami oraz plakat z Dawidem Kubackim.
 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej archidiecezji, a w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 13. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Izabela Marczewska, lat 34, śp. Tadeusz Mendofik, lat 90. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 14. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej niedzieli.


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP